top of page

Projeler/
Duyurular

1

KOOPlay ile Herkese Sinema

“Herkese Sinema” projesi sinema salonlarını yaygınlaştırma projesidir. Kriz içindeki sinemanın sorunlarına kollektif olarak müdahale etmek, özellikle bağımsız sinemanın üretim ve gösterim süreçleri ile ilgili sorunlarına çözüm üretmek, bağımsız sinemanın nefes alacağı kanalları açmak amaçlanmıştır. Bu çerçevede KOOPlay cihazını geliştirdik. KOOPlay, sinema salonları, kültür merkezleri, açık hava gösterim alanları gibi projeksiyon ve ses sistemi olan her yerde, filmlerin güvenli, teknik olarak kaliteli gösterimini sağlayan özel üretilmiş bir cihazdır.

2

Açıkhavada SinemADA 

 

 

 

İBB Filmkoop işbirliği ile birincisi 2021 Ağustos ayında İstanbul'da Adalarda SİNEMADA etkinliğinde 12 adet film gösterimi ve yönetmen söyleşisi gerçekleştirildi. İkincisi 2022 Haziran ayında, üçüncüsü 2023 Temmuz ayında gerçekleştirildi.  Genç Sinema Atölyesi, 'Çocuklar film çeviriyor ' stopmotion atölyesi ile çocuklar sinemanın dünyası ile  tanıştılar.

3

Sineması olmayan şehirler 

2022 Ocak ayında 1 hafta süresince Ardahan'da yönetmenlerle beraber film gösterimleri yapıldı.Ardahan'da düzenli haftada bir gün gösterimler başladı. Kent Sineması ve KOOPlay ile Sineması olmayan şehirlere yönelik projelerimiz devam ediyor.

4

Filmkoop Buluşmaları

 

 

FilmKoop ve Sinematek/Sinema Evi işbirliğiyle, 2022 şubat ayı itibariyle Bağımsız Türkiye Sineması Seçkisi başladı. Son yıllarda Türkiye’de çekilmiş ve yeterli dağıtım olanağı bulamamış filmleri her Pazar saat 14:00’de seyirciyle buluşturmayı hedefledik. Bu programı hep birlikte söyleşilerle de zenginleştirip, bir sinemacılar-sinemaseverler buluşmasına dönüştürmek istedik.  Film ekipleri ile Türkiye’de sinema alanında üretim yapan herkesin, seyirciyle beraber hem filmi hem de sinemamızı konuşacağı bir ortamı yaratmak umudundayız.. Sosyal medya hesaplarımızdan duyurularımızı takip edebilirsiniz.

5

Sinema Toplulukları

 

 

6 Mayıs 2022 tarihinde “Sinema Toplulukları Çalıştayı” geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplulukların sorunları ve FilmKoop aracılığı ile çözüm olanakları konuşuldu. Çalıştay sonrası sinema topluluklarını bir araya getiren ve ortak sorunlara ortak çareler aramak üzere bir oluşum üzerinde ortaklaşıldı. Lüleburgaz, Bandırma, Datça Sinema toplulukları ile özel gösterimler, Mobilet üzerinden bilet satışı gibi faaliyetlerde Filmkoop kolaylaştırcı olmaktadır. 

6

MOBİLET ile Bilet satışı 

 

 

Online bilet satış platformu Mobilet ile Filmkoop sinema topluluklarına özel bir çözüm üretti. Filmkoop toplulukların organize ettiği gösterimlerde biletler Mobilet üzerinden Filmkoop aracılığı ile gerçekleştiriyor. 

KOOPlay ile Kent Sineması

Belediyeler için önerdiğimiz Kent Sineması sunumu için aşağıdaki linke  tıklayınız

bottom of page