top of page

Projeler/
Duyurular

1

Açıkhavada SinemADA 

İBB Filmkoop işbirliği ile birincisi 2021 Ağustos ayında İstanbul'da Adalarda SİNEMADA etkinliğinde 12 adet film gösterimi ve yönetmen söyleşisi gerçekleştirildi. İkincisi 2022 Haziran ayında gerçekleştirilen SİNEMADA'da 20 film gösterildi. Genç Sinema Atölyesi, Meraklısına Açık Atölyeler, 'Çocuklar film çeviriyor ' stopmotion atölyesi ile 45 çocuk sinemanın büyülü dünyası ile tanıştılar.

2

Çocuklar Film Çeviriyor 

İBB FilmKoop işbirliği ile 'Çocuklar Film Çeviriyor' stopmotion atölyesi Gürşat Özdamar yönetiminde  2 kez gerçekleştirildi.Atölyelere Büyükada ve Heybeliada'dan 8-12 yaş grubundan 45 çocuk katıldı. Çocuklar için stop motion atölyelerine devam ediyoruz

Sineması olmayan şehirler 

2022 Ocak ayında 1 hafta süresince Ardahan'da yönetmenlerle beraber film gösterimleri yapıldı. 10-14 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bandırma'da film günleri düzenleniyor. Sineması olmayan şehirlere yönelik projelerimiz devam ediyor.

3

4

Herkese Sinema

“Herkese Sinema” projesi sinema salonlarını yaygınlaştırma projesidir. Kriz içindeki sinemanın sorunlarına kollektif olarak müdahale etmek, özellikle bağımsız sinemanın üretim ve gösterim süreçleri ile ilgili sorunlarına çözüm üretmek, bağımsız sinemanın nefes alacağı kanalları açmak amaçlanmıştır. Bu çerçevede 12-16 Ocak 2022 tarihlerinde  Ardahan Film Günlerinde11 film gösterimi, 6 şöyleşi ve bir panel-forum yaptık

5

FilmKoop buluşmaları 

Bağımsız Türkiye Sinemasından seçtiğimiz filmleri her pazar 14:00'de Kadıköy'de Sinematek/Sinemaevi'nde FilmKoop ortağı yönetmenlerin katılımı ile ve filmin yönetmeni ile izliyor ve sohbet ediyoruz.  6 Şubat 2022'den itibaren her Pazar Sinemacılar buluşuyor ve sinema konuşuyor.

6

Sinema Toplulukları

6 Mayıs 2022 tarihinde “Sinema Toplulukları Çalıştayı” geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplulukların sorunları ve FilmKoop aracılığı ile çözüm olanakları konuşuldu. Çalıştay sonrası sinema topluluklarını bir araya getiren ve ortak sorunlara ortak çareler aramak üzere bir oluşum üzerinde ortaklaşıldı.. 

bottom of page